Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XIX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Rafał Wyleżoł
tel.: 601-295-446
e-mail: rwylezol@wp.pl
Katarzyna Kłysik
tel.: 606-911-788
e-mail: kasiaklysik@wp.pl 
O wyścigach

Wyścigi - Historia i Idea

Data dodania: 2012-08-14Już od 2000 roku na terenie miasta Zabrze Urząd Miasta oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej organizują imprezę plenerową: Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. Odbywają się one co roku w ostatnią niedzielę września. Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i rodzinnego spędzania czasu oraz popularyzacja sportu kolarskiego.

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.
Starty odbywają się w następujących kategoriach wiekowych: (osobno dla mężczyzn i kobiet)
  • do lat 6 - dystans specjalny 200 m 
  • od 7 do 9 lat – jedno okrążenie
  • od 10 do 12 lat – jedno okrążenie 
  • od 13 do 15 lat – dwa okrążenia 
  • od 16 do 19 lat – dwa okrążenia 
  • od 20 do 29 lat – trzy okrążenia 
  • od 30 do 39 lat – trzy okrążenia 
  • od 40 do 49 lat – dwa okrążenia 
  • od 50 do 59 lat – jedno okrążenie 
  • od 60 lat wzwyż – jedno okrążenie 
dodatkowo zrzeszeni:
do 23 lat – trzy okrążenia 
od 24 lat wzwyż – trzy okrążenia 

Trasą wyścigów jest 3 kilometrowa pętla na dwujezdniowej ul. Bytomskiej prowadzącej z centrum Zabrza do Biskupic. Dla bezpieczeństwem każdego startującego podczas przejazdu na trasie towarzyszy karetka pogotowia oraz policja.

Liczba uczestników Wyścigów każdego roku wzrasta – jest to około 300 startujących, którzy przybywają wraz z rodzinami i znajomymi. Owocuje to obecnością ponad 500 osób. Obecne są również lokalne media m.in.: Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, Telewizja GTV, Gość Niedzielny, Radio Plus Gliwice, Dziennik Zachodni.

Jednym z ważnych elementów imprezy jest założenie, aby każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i choćby niewielki upominek, zaś zwycięzcy puchary i cenniejsze nagrody. Dlatego co roku staramy się pozyskać sponsorów prywatnych, którzy mogliby wspomóc nasze przedsięwzięcie.
Liczymy na każde wsparcie bądź finansowe bądź na wszelkie gadżety i przedmioty użytkowe nadające się na nagrody. Tylko dzięki życzliwości sponsorów jesteśmy w stanie zrealizować nakreślone już powyżej szczytne idee i promować w regionie zdrowy, aktywny wypoczynek.
Naszym sponsorom w zamian oferujemy przede wszystkim reklamę tzn. zamieszczenie firmowego logo na plakatach i dyplomach (które otrzymuje każdy z ok. 250 uczestników!) oraz na stronie internetowej, jest możliwość wywieszenia baneru na trasie wyścigu lub rozdawania ulotek. Zapewniamy także głośną reklamę podczas samej imprezy oraz serdeczną pamięć i wdzięczność dla łaskawych ofiarodawców.
Aby jeszcze przybliżyć i zainteresować zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich edycji Wyścigów w naszej galerii. 

ks. Rafał Wyleżoł, tel.: 601-295-446
Katarzyna Kłysik, tel. 606-911-788
wyślij wiadomość e-mail
wykonanie: kotonski.pl
Menu