Zabrze Fundacja Betlehem
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje

Bogumiła Szczęch
tel.: 502-457-838
e-mail: boguniaszczech@gmail.com

Aktualności

XIX Wyścigi nam się udały!

Data dodania: 2019-09-30

W XIX edycji Zabrzańskich Wyścigów wystartowało 258 osób! Dopisała piękna, słoneczna i ciepła pogoda – a jakże, wymodlona! Po raz drugi w historii - przed naszymi zmaganiami, wśród uczestników na naszej trasie wystartowali – w liczbie 73 – młodzi profesjonaliści, adepci kolarstwa w kategoriach żak/żakini, młodzik/młodziczka (11-14 lat). To owoc nawiązanej współpracy ze Śląskim Związkiem Kolarskim.
W tę przyjemną niedzielę w Zabrzu wystartowało 30 dzieci do lat 6. Niektóre na „pchaczach” i „biegaczach” z towarzyszeniem rodziców i dziadków.
Najmłodszy uczestnik (Samuel Masczyk z Zabrza) zaledwie miesiąc temu skończył 2 latka. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 83 lata (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) i startuje w Wyścigach co roku od początku! Weteranką niezmiennie jest także 75-letnia p. Helena Deja z Zaborza. W tym roku najliczniej obsadzone były kategoria mężczyzn 35-49 lat oraz dzieci w kategorii do lat 6.
Wśród 33 zawodników w kat. mężczyzn 35-49 lat, II miejsce zajął ks. prob. Rafał Wyleżoł, ustępując jedynie swojemu młodszemu bratu, Andrzejowi.
Po raz kolejny są nazwiska wielokrotnie (3, 4 ,5 razy) pojawiające się w różnych kategoriach wiekowych – startują całe rodziny! To bardzo cieszy i realizuje nasze założenia.
A bez kogo nie ma Wyścigów? (bez uczestników -!!!) Ale...

dyr. Katarzyna Kłysik (oraz jej najbliżsi wieloletni współpracownicy: p. Magdalena Marszałek, p. Dawid Mazurkiewicz, p. Daniel Stodolski, p. Barbara Kowal, p. Anna Kwaśnik),ks. prob. Rafał Wyleżoł – pomysłodawcai ciągle aktywny organizator. Sz. P. dyr. Ryszard Bęben wraz z UKS Quo Vadis Makoszowy (rejestracja i sędziowanie, infrastruktura, porządkowi) oraz Grodzki Szkolny Związek Sportowy, Sz. P. Jan Zygmunt, dyr. SP 22 w Zabrzu – niezmiennie pomysłowy i dynamiczny w konferansjerce oraz organizujący co się da!, Sz. P. radna Miasta Zabrze Urszula Potyka (zawsze na posterunku!), p. Paweł Kurpiel użyczający bezpłatnie sprzętu swojej firmy DUERO, Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Salezjańskich w Zabrzu-Helence na czele z p. Izabelą Wyleżoł i Magdaleną Ziomek. W tym roku szczególnie pomogła nam organizacyjnie p. Anna Wyleżoł - Naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem UM Zabrze. WSZYSTKIM WYMIENIONYM I NIEWYMIENIONYM UNIŻONE I SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!!!♥️👍👏🚴‍♀️🚴‍♂️💝

Sponsorzy:
więcej
Patroni medialni
i partnerzy:
więcej

Bogumiła Szczęch 502 457 838
wyślij wiadomość e-mail

wykonanie: kotonski.pl
Menu