Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XIX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Rafał Wyleżoł
tel.: 601-295-446
e-mail: rwylezol@wp.pl
Katarzyna Kłysik
tel.: 606-911-788
e-mail: kasiaklysik@wp.pl 
Aktualności

Były XVII! Za rok będziemy pełnoletni!

Data dodania: 2017-09-27

Tegoroczne Wyścigi były bardzo udane. Pomimo, że przez kilka wcześniejszych dni pogoda nie dawała nadziei - było zimno, lało i wiało - to w dniu zawodów 16 stopni celsjusza i brak opadów, pozwoliły na przyjemne i bezpieczne zmagania rowerowe.
Uczestników było niemal 200. Jak zawsze sporo dzieci do lat 12, ale też licznie zaprezentowały się męskie kategorie 30-39 i 40-49 lat. Tym razem najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i 4 miesiące (Paulinka Sikorska), zaś najmłodszy startujący to Kamil Aleksandrowicz z Zabrza - 2 lata i 5 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 81 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! Pan Stanisław odebrał specjalny złoty medal dla weterana i najstarszego uczestnika naszych zawodów.
Nie możemy nie wspomnieć, że jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, PIERWSZE miejsce :).


 

Niezmiennie najważniejsi ludzie wyścigów: Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej, ks. prob. Rafał Wyleżoł – pomysłodawca i ciągle aktywny organizator, p. dyr. Ryszard Bęben wraz z UKS Makoszowy i Grodzkim Szkolnym Związkiem Sportowym (rejestracja i sędziowanie), p. Jan Zygmunt, dyr. SP 22 w Zabrzu – po raz kolejny zapewniający nagłośnienie, wolontariuszy oraz - jak zawsze - kreatywny i dynamiczny w konferansjerce, p. radna Miasta Zabrze Urszula Potyka, p. Tadeusz Kurpiel użyczający bezpłatnie sprzętu swojej firmy DUERO. Dodatkowo w tym roku wspierali nas dzielni wolontariusze - uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu.
W imieniuPrezydent Zabrza, sprawującej honorowy patronat nad Imprezą nagrody wręczał p. v-ce prezydent Jan Pawluch.
Sponsorem nagród głównych był Urząd Miasta Zabrze.
Niezawodne wsparcie i dbałość o bezpieczeństwo zagwarantowała Policja oraz prywatne Pogotowie Ratunkowe Eskulap p. Tomasza Wineckiego.
Wszystkim uczestnikom, zaangażowanym, sponsorom i mediom z serca dziękujemy i zapraszamy już za rok!

 

ks. Rafał Wyleżoł, tel.: 601-295-446
Katarzyna Kłysik, tel. 606-911-788
wyślij wiadomość e-mail
wykonanie: kotonski.pl
Menu