Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XVIII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Rafał Wyleżoł
tel.: 601-295-446
e-mail: rwylezol@wp.pl
Katarzyna Kłysik
tel.: 606-911-788
e-mail: kasiaklysik@wp.pl 
Aktualności

I jeszcze raz! Szesnasty raz!

Data dodania: 2016-09-27

Tegoroczna edycja Wyścigów odbyła się przy sprzyjającej, słonecznej i przyjemnej aurze. Liczba uczestników – 209 osób – jest identyczna, jak w poprzednim roku.
Nie zabrakło najmłodszych: wystartowało 31 dzieci do lat 6. Najmłodsza uczestniczka miała 3 lata i 4 miesiące (Zofia Jasińska z Gliwic), zaś najmłodszy startujący to Aleksander Sosnowski z Zabrza - 2 lata i 9 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 80 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! 
Po raz kolejny najliczniejsze kategorie (w sumie 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia. Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 3 miejsce. W tej samej kategorii, wśród kobiet, również brązowy medal zdobyła p. naczelnik Anna Wyleżoł, bratowa ks. Rafała. Po raz kolejny zauważyliśmy z radością, że są nazwiska wielokrotnie pojawiające się w różnych kategoriach wiekowych – startują całe rodziny.

Nie zawiedli najważniejsi, niezastąpieni i wspaniali ludzie wyścigów: Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej (od gimnazjalistów po studentów i pracujących- aktywni, pomocni, pracowici!), ks. prob. Rafał Wyleżoł – pomysłodawca i ciągle aktywny organizator, p. dyr. Ryszard Bęben wraz z UKS Makoszowy (rejestracja i sędziowanie) oraz Grodzki Szkolny Związek Sportowy, p. Jan Zygmunt – niezmiennie kreatywny i dynamiczny w konferansjerce!, p. radna Miasta Zabrze Urszula Potyka (pomocna w każdym działaniu organizacyjnym), p. Tadeusz Kurpiel użyczający bezpłatnie sprzętu swojej firmy DUERO. W imieniu Prezydent Zabrza, sprawującej honorowy patronat nad Imprezą nagrody wręczał p. v-ce prezydent Jan Pawluch.
Sponsorem nagród głównych był, jak co roku Urząd Miasta Zabrze. Niezawodne wsparcie i dbałość o bezpieczeństwo zagwarantowali, jak zawsze zabrzańscy Policjanci oraz Pogotowie Ratunkowe Eskulap.
Serdecznie, z głębi serca dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom, mediom i wolontariuszom. Do zobaczenia za rok!

Patroni medialni
i przyjaciele:
więcej
ks. Rafał Wyleżoł, tel.: 601-295-446
Katarzyna Kłysik, tel. 606-911-788
wyślij wiadomość e-mail
wykonanie: kotonski.pl
Menu