Zabrze Fundacja Betlehem
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje

Bogumiła Szczęch
tel.: 502-457-838
e-mail: boguniaszczech@gmail.com

Aktualności

15-lecie Wyścigów!

Data dodania: 2015-09-28

W tym roku ścigaliśmy się w Zabrzu na Bytomskiej po raz 15-ty! Przedstawiamy nasze tegoroczne statystyki i spostrzeżenia: 
  • Liczba uczestników: 209 osób – to sporo, choć mniej niż w zeszłym roku i porównywalnie z rokiem 2013, co - jak sądzimy - uzasadnia niska – ok 13 st. C temperatura powietrza.
  • Wystartowało 39 dzieci do lat 6, dokładnie tyle samo, co w poprzednich latach. Najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i 2 m-ce (Zuzanna Sikora z Zabrza).
  • Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 79 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza).
  • Po raz kolejny najliczniejsze kategorie (w sumie ponad 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia.
  • Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął na najwyższym stopniu podium zajmując, w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 1 miejsce :)

Zostań dawcą!!!

Data dodania: 2015-09-19

Podczas tegorocznej edycji Wyścigów współpracujemy z Fundacją DKMS. 

Jest to fundacja rejestrująca potencjalnych dawców komórek macierzystych, które ratują osoby chore na nowotwory krwi np białaczkę. 

W okolicach startu będzie rozmieszczone stoisko informacyjno - rejestracyjne, gdzie wolontariusze udzielą wszelkich informacji na ten temat. Osoby chętne, aby zostać potencjalnym dawcą będą mogły się zarejestrować.

Zapraszamy na stronę internetową DKMS celem zapoznania się z ideą i działaniem Fundacji.

Gdzie i kiedy?

Data dodania: 2014-06-14

KIEDY: 27 WRZEŚNIA (NIEDZIELA) 2015 r. o godz. 13.00

TRASA: ZABRZE, DWUJEZDNIOWY ODCINEK UL. BYTOMSKIEJ WIODĄCY Z CENTRUM DO BISKUPIC 

START: OD STRONY CENTRUM  

(przy skrzyżowaniu z ul. Hagera)

ZAPISY: PRZY STARCIE OD GODZ. 12.00. (niepełnoletni muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych).

OPŁATY: Start wolny!

Dla bezpieczeństwa każdego startującego podczas przejazdu na trasie towarzyszy karetka pogotowia Esculap oraz policja

Zobacz mapę online! 

Zobacz plakat!Po raz czternasty!

Data dodania: 2014-09-29

Czternasta edycja Wyścigów za nami. Pogoda była cudowna. Bezchmurne niebo i ok. 20 stopni na termometrze. Ta piękna sceneria przyciągnęła na zawody 256 uczestników. Najwięcej było dzieci. Najmłodszy w tym roku, i w ogóle w historii zawodów, był 18 miesięczny Kuba. Dzielnie pod czujnym okiem mamy pokonał na "biegaczu" niemal 200 metrów. Dzieci do lat 6 stawiły się na starcie w liczbie prawie 40. Wszystkie - bez względu na wynik - miały na twarzach wesołe uśmiechy, widząc zadowolonych rodziców i odbierając dyplom i nagrodę. Z drugiej strony nie zawiedli "weterani" naszych wyścigów. 70-letnia p. Helena i 78-letni p. Stanisław nie dali odebrać sobie miejsca na podium. A konkurencja była. Wystartowało wiele całych rodzin. Wśród nich najliczniej: ks. Rafał, p. Andrzej, p. Anna, Paweł i Jan Wyleżołowie. Większość uczestników stanowili mieszkańcy Zabrza, ale były też osoby z takich miejscowości jak: Ruda Śląska, Kietrz, Orzesze, Jaworzno, Sosnowiec, Pszczyna, Gliwice, Rudy i innych. Już niedługo uzupełnimy naszą galerię, a tymczasem zapraszamy do już dostępnych:

I Pielgrzymka Rowerowa do Rud

Data dodania: 2013-09-18

Serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów, dużych i małych, na:

I Diecezjalną Rowerową Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, która odbędzie się 28 września 2013 roku, czyli dzień przed Wyścigami w Zabrzu.

PROGRAM:
 od godz. 11:00 rejestracja grup oraz indywidualnych pielgrzymów.
godz. 12:00 Msza Św. w intencji pielgrzymów
godz. 13:15 spotkanie integracyjne
(z udziałem uczestników wypraw rowerowych na Syberię i do Fatimy)
godz. 14:00 nabożeństwo przed obrazem i błogosławieństwo pielgrzymów

Na pewno warto wybrać się na rowerach do tego pięknego miejsca i pomodlić do Matki Bożej, dziękując za udaną rekreację na rowerze. ZAPRASZAMY!

plakat

13-te nie były pechowe!

Data dodania: 2013-09-29

XIII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych już za nami. Na dłuższe podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem publikujemy dla Was zestaw pierwszych szczegółów i wniosków, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim uczestnikom, widzom, organizatorom, wolontariuszom, sponsorom.

• liczba uczestników – 233 osoby – sporo, pomimo chłodu.
• Wystartowało 39 dzieci do lat 6, po raz kolejny więcej niż w poprzednich latach. Najmłodszy uczestnik miał 2 lata i niecałe 5 m-cy (Bartek Goły z Świętochłowic)
• Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 77 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza)
• Najliczniejsze kategorie (ponad 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia.
• Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który dosłownie o kilka centymetrów otarł się o podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 4 miejsce.

WYNIKI
  

Napisali i powiedzieli o nas:)

Data dodania: 2012-10-01

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych linków, gdzie znajdują się relacje i zdjęcia mediów oraz uczestników z XII edycji wyścigów.Padł rekord!

Data dodania: 2012-10-01

XII Wyścigi Rowerowe w Zabrzu za nami. Czas na podsumowania. Padł rekord frekwencji – na starcie stanęło 312 uczestników, spośród których najliczniejsze były kategorie dzieci do 11 lat. Najmłodszy uczestnik miał 21 miesięcy. Najstarszy zawodnik w tym roku ukończył 76 lat. Dopisała piękna jesienna pogoda – było słonecznie i ciepło – oraz humory zawodników, dyspozycja fizyczna i postawa fair play. Pośród nagród dla wszystkich uczestników znalazły się m.in. pompki rowerowe, rękawiczki, lampki, bidony, kaski, koszulki, czapeczki, kompasy, okulary sportowe, pamięci usb, książki i wiele innych. 72 uczestników odebrało nagrody i medale na podium ciesząc się zwycięstwem w swoich kategoriach. Jednak, zgodnie z ideą naszych zawodów zwycięzcami są wszyscy, którzy stanęli na starcie. Szczególnie cieszyliśmy się z obecności całych rodzin, czy grup przyjaciół i znajomych, którzy postanowili to niedzielne popołudnie spędzić aktywnie z nami. Największą radością są nas jest entuzjazm i satysfakcja towarzyszące wszystkim startom, a widoczny na twarzach, w gestach i słowach zawodników. 
Kliknij "więcej"!

Dziękujemy - garść ciekawostek!

Data dodania: 2012-09-30

XII Edycja Wyścigów za nami. Było wspaniale. Pogoda dopisała.

Dziękujemy wszystkim startującym za obecność i postawę fair play!  

Dziękujemy współorganizatorom: UKS Qvo Vadis Makoszowy z p. Ryszardem Bębnem na czele, Grodzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu, p. radnej Urszuli Potyce, p. dyr. Janowi Zygmuntowi, młodzieży KSM Diecezji Gliwickiej.

Dziękujemy sponsorom: UM Zabrze, Mróz S.A., Kombinat Koksochemiczny Zabrze, KZK GOP, Kotonski.pl, Merida, PGNiG Gazownia Zabrzańska oraz Multikino.

Obok publikujemy szersze sprawozdanie.

Zapraszamy do galerii, SĄ JUŻ NAJNOWSZE ZDJĘCIA!!!

Są także nazwiska zwycięzców w zakładce wyniki

Po kliknięciu "więcej" garść ciekawostek:)« 1 2 3
Sponsorzy:
więcej
Patroni medialni
i partnerzy:
więcej

Bogumiła Szczęch 502 457 838
wyślij wiadomość e-mail

wykonanie: kotonski.pl
Menu