Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XVIII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Rafał Wyleżoł
tel.: 601-295-446
e-mail: rwylezol@wp.pl
Katarzyna Kłysik
tel.: 606-911-788
e-mail: kasiaklysik@wp.pl 
Aktualności

Poszukujemy sponsorów!

Data dodania: 2016-06-18

Jednym z ważnych elementów imprezy jest założenie, aby każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz choćby niewielki upominek, zaś zwycięzcy medale, a także cenniejsze nagrody. Dlatego co roku staramy się pozyskać sponsorów prywatnych, którzy mogliby wspomóc nasze przedsięwzięcie. Liczymy na każde wsparcie bądź finansowe bądź na wszelkie gadżety lub przedmioty użytkowe nadające się na nagrody. Tylko dzięki życzliwości sponsorów jesteśmy w stanie zrealizować  szczytne idee i promować w regionie zdrowy, aktywny wypoczynek.

Co oferujemy sponsorom?
Kliknij  link "więcej" poniżej!!!


 

15-lecie Wyścigów!

Data dodania: 2015-09-28

W tym roku ścigaliśmy się w Zabrzu na Bytomskiej po raz 15-ty! Przedstawiamy nasze tegoroczne statystyki i spostrzeżenia: 
  • Liczba uczestników: 209 osób – to sporo, choć mniej niż w zeszłym roku i porównywalnie z rokiem 2013, co - jak sądzimy - uzasadnia niska – ok 13 st. C temperatura powietrza.
  • Wystartowało 39 dzieci do lat 6, dokładnie tyle samo, co w poprzednich latach. Najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i 2 m-ce (Zuzanna Sikora z Zabrza).
  • Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 79 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza).
  • Po raz kolejny najliczniejsze kategorie (w sumie ponad 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia.
  • Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął na najwyższym stopniu podium zajmując, w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 1 miejsce :)

Zostań dawcą!!!

Data dodania: 2015-09-19

Podczas tegorocznej edycji Wyścigów współpracujemy z Fundacją DKMS. 

Jest to fundacja rejestrująca potencjalnych dawców komórek macierzystych, które ratują osoby chore na nowotwory krwi np białaczkę. 

W okolicach startu będzie rozmieszczone stoisko informacyjno - rejestracyjne, gdzie wolontariusze udzielą wszelkich informacji na ten temat. Osoby chętne, aby zostać potencjalnym dawcą będą mogły się zarejestrować.

Zapraszamy na stronę internetową DKMS celem zapoznania się z ideą i działaniem Fundacji.

Gdzie i kiedy?

Data dodania: 2014-06-14

KIEDY: 27 WRZEŚNIA (NIEDZIELA) 2015 r. o godz. 13.00

TRASA: ZABRZE, DWUJEZDNIOWY ODCINEK UL. BYTOMSKIEJ WIODĄCY Z CENTRUM DO BISKUPIC 

START: OD STRONY CENTRUM  

(przy skrzyżowaniu z ul. Hagera)

ZAPISY: PRZY STARCIE OD GODZ. 12.00. (niepełnoletni muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych).

OPŁATY: Start wolny!

Dla bezpieczeństwa każdego startującego podczas przejazdu na trasie towarzyszy karetka pogotowia Esculap oraz policja

Zobacz mapę online! 

Zobacz plakat!Po raz czternasty!

Data dodania: 2014-09-29

Czternasta edycja Wyścigów za nami. Pogoda była cudowna. Bezchmurne niebo i ok. 20 stopni na termometrze. Ta piękna sceneria przyciągnęła na zawody 256 uczestników. Najwięcej było dzieci. Najmłodszy w tym roku, i w ogóle w historii zawodów, był 18 miesięczny Kuba. Dzielnie pod czujnym okiem mamy pokonał na "biegaczu" niemal 200 metrów. Dzieci do lat 6 stawiły się na starcie w liczbie prawie 40. Wszystkie - bez względu na wynik - miały na twarzach wesołe uśmiechy, widząc zadowolonych rodziców i odbierając dyplom i nagrodę. Z drugiej strony nie zawiedli "weterani" naszych wyścigów. 70-letnia p. Helena i 78-letni p. Stanisław nie dali odebrać sobie miejsca na podium. A konkurencja była. Wystartowało wiele całych rodzin. Wśród nich najliczniej: ks. Rafał, p. Andrzej, p. Anna, Paweł i Jan Wyleżołowie. Większość uczestników stanowili mieszkańcy Zabrza, ale były też osoby z takich miejscowości jak: Ruda Śląska, Kietrz, Orzesze, Jaworzno, Sosnowiec, Pszczyna, Gliwice, Rudy i innych. Już niedługo uzupełnimy naszą galerię, a tymczasem zapraszamy do już dostępnych:

I Pielgrzymka Rowerowa do Rud

Data dodania: 2013-09-18

Serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów, dużych i małych, na:

I Diecezjalną Rowerową Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, która odbędzie się 28 września 2013 roku, czyli dzień przed Wyścigami w Zabrzu.

PROGRAM:
 od godz. 11:00 rejestracja grup oraz indywidualnych pielgrzymów.
godz. 12:00 Msza Św. w intencji pielgrzymów
godz. 13:15 spotkanie integracyjne
(z udziałem uczestników wypraw rowerowych na Syberię i do Fatimy)
godz. 14:00 nabożeństwo przed obrazem i błogosławieństwo pielgrzymów

Na pewno warto wybrać się na rowerach do tego pięknego miejsca i pomodlić do Matki Bożej, dziękując za udaną rekreację na rowerze. ZAPRASZAMY!

plakat

13-te nie były pechowe!

Data dodania: 2013-09-29

XIII Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych już za nami. Na dłuższe podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem publikujemy dla Was zestaw pierwszych szczegółów i wniosków, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim uczestnikom, widzom, organizatorom, wolontariuszom, sponsorom.

• liczba uczestników – 233 osoby – sporo, pomimo chłodu.
• Wystartowało 39 dzieci do lat 6, po raz kolejny więcej niż w poprzednich latach. Najmłodszy uczestnik miał 2 lata i niecałe 5 m-cy (Bartek Goły z Świętochłowic)
• Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 77 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza)
• Najliczniejsze kategorie (ponad 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia.
• Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który dosłownie o kilka centymetrów otarł się o podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 4 miejsce.

WYNIKI
  

Napisali i powiedzieli o nas:)

Data dodania: 2012-10-01

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych linków, gdzie znajdują się relacje i zdjęcia mediów oraz uczestników z XII edycji wyścigów.Padł rekord!

Data dodania: 2012-10-01

XII Wyścigi Rowerowe w Zabrzu za nami. Czas na podsumowania. Padł rekord frekwencji – na starcie stanęło 312 uczestników, spośród których najliczniejsze były kategorie dzieci do 11 lat. Najmłodszy uczestnik miał 21 miesięcy. Najstarszy zawodnik w tym roku ukończył 76 lat. Dopisała piękna jesienna pogoda – było słonecznie i ciepło – oraz humory zawodników, dyspozycja fizyczna i postawa fair play. Pośród nagród dla wszystkich uczestników znalazły się m.in. pompki rowerowe, rękawiczki, lampki, bidony, kaski, koszulki, czapeczki, kompasy, okulary sportowe, pamięci usb, książki i wiele innych. 72 uczestników odebrało nagrody i medale na podium ciesząc się zwycięstwem w swoich kategoriach. Jednak, zgodnie z ideą naszych zawodów zwycięzcami są wszyscy, którzy stanęli na starcie. Szczególnie cieszyliśmy się z obecności całych rodzin, czy grup przyjaciół i znajomych, którzy postanowili to niedzielne popołudnie spędzić aktywnie z nami. Największą radością są nas jest entuzjazm i satysfakcja towarzyszące wszystkim startom, a widoczny na twarzach, w gestach i słowach zawodników. 
Kliknij "więcej"!

Dziękujemy - garść ciekawostek!

Data dodania: 2012-09-30

XII Edycja Wyścigów za nami. Było wspaniale. Pogoda dopisała.

Dziękujemy wszystkim startującym za obecność i postawę fair play!  

Dziękujemy współorganizatorom: UKS Qvo Vadis Makoszowy z p. Ryszardem Bębnem na czele, Grodzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu, p. radnej Urszuli Potyce, p. dyr. Janowi Zygmuntowi, młodzieży KSM Diecezji Gliwickiej.

Dziękujemy sponsorom: UM Zabrze, Mróz S.A., Kombinat Koksochemiczny Zabrze, KZK GOP, Kotonski.pl, Merida, PGNiG Gazownia Zabrzańska oraz Multikino.

Obok publikujemy szersze sprawozdanie.

Zapraszamy do galerii, SĄ JUŻ NAJNOWSZE ZDJĘCIA!!!

Są także nazwiska zwycięzców w zakładce wyniki

Po kliknięciu "więcej" garść ciekawostek:)« 1 2
Patroni medialni
i przyjaciele:
więcej
ks. Rafał Wyleżoł, tel.: 601-295-446
Katarzyna Kłysik, tel. 606-911-788
wyślij wiadomość e-mail
wykonanie: kotonski.pl
Menu