Zabrze Fundacja Betlehem
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje

Bogumiła Szczęch
tel.: 502-457-838
e-mail: boguniaszczech@gmail.com

Aktualności

Wyścigi dla każdego!

Data dodania: 2018-07-20

Dla Wszystkich!
Dotychczas najmłodszy uczestnik Wyścigów miał niespełna 2 lata, zaś najstarszy 80!

Dla każdego kto chce miło, aktywnie i bezpiecznie spędzić niedzielne popołudnie w Zabrzu.

Dla całych rodzin z dziećmi na 2, 3 i 4 kołach!

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.

Poszukujemy sponsorów!

Data dodania: 2019-07-20

Jednym z ważnych elementów imprezy jest założenie, aby każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz choćby niewielki upominek, zaś zwycięzcy medale, a także cenniejsze nagrody. Dlatego co roku staramy się pozyskać sponsorów prywatnych, którzy mogliby wspomóc nasze przedsięwzięcie. Liczymy na każde wsparcie bądź finansowe bądź na wszelkie gadżety lub przedmioty użytkowe nadające się na nagrody. Tylko dzięki życzliwości sponsorów jesteśmy w stanie zrealizować  szczytne idee i promować w regionie zdrowy, aktywny wypoczynek.

Co oferujemy sponsorom?
Kliknij  link "więcej" poniżej!!!


 

Video relacja z tegorocznych zawodów.

Data dodania: 2017-09-27

Jak, co roku pan Piotr Frey z gliwickiego studia DIGI FOTO (ul. Studzienna) przygotował filmowy skrót naszych zawodów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

Były XVII! Za rok będziemy pełnoletni!

Data dodania: 2017-09-27

Tegoroczne Wyścigi były bardzo udane. Pomimo, że przez kilka wcześniejszych dni pogoda nie dawała nadziei - było zimno, lało i wiało - to w dniu zawodów 16 stopni celsjusza i brak opadów, pozwoliły na przyjemne i bezpieczne zmagania rowerowe.
Uczestników było niemal 200. Jak zawsze sporo dzieci do lat 12, ale też licznie zaprezentowały się męskie kategorie 30-39 i 40-49 lat. Tym razem najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i 4 miesiące (Paulinka Sikorska), zaś najmłodszy startujący to Kamil Aleksandrowicz z Zabrza - 2 lata i 5 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 81 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! Pan Stanisław odebrał specjalny złoty medal dla weterana i najstarszego uczestnika naszych zawodów.
Nie możemy nie wspomnieć, że jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, PIERWSZE miejsce :).


III m. w Mistrzostwach Polski ks. Rafała!

Data dodania: 2017-06-13

W dniach 10-11 czerwca 2017 r. w miejscowości Debrzno (woj. pomorskie) odbyły się III Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Księży. Zaszczytne, III miejsce na podium wywalczył organizator Zabrzańskich Wyścigów, ks. prob. Rafał Wyleżoł. Rok wcześniej ks. Rafał zajął V miejsce.

Mistrzostwa odbyły się w ramach zawodów kolarskich o Puchar Burmistrza Gminy Debrzno przy okazji XXIV Dni Młodości. Zawodnicy zmierzyli się w 2 konkurencjach: czasówka na trasie 6 kilometrów oraz - drugiego dnia - wyścig szosowy na trasie 54 km. 

Serdecznie gratulujemy ks. Rafałowi wspaniałego sukcesu. Na I miejscu podium stanął ks. Adrian z Ostrowa Wielkopolskiego, zaś na II - salezjanin ks. Bartłomiej z Debrzna.

Filmowy skrót 16-tych Wyścigów.

Data dodania: 2016-09-28

Zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu z niedzielnych zawodów. Nagranie i montaż autorstwa p. Piotra Frey'a z gliwickiego studia Digi-Foto na ul. Studziennej 3.

I jeszcze raz! Szesnasty raz!

Data dodania: 2016-09-27

Tegoroczna edycja Wyścigów odbyła się przy sprzyjającej, słonecznej i przyjemnej aurze. Liczba uczestników – 209 osób – jest identyczna, jak w poprzednim roku.
Nie zabrakło najmłodszych: wystartowało 31 dzieci do lat 6. Najmłodsza uczestniczka miała 3 lata i 4 miesiące (Zofia Jasińska z Gliwic), zaś najmłodszy startujący to Aleksander Sosnowski z Zabrza - 2 lata i 9 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 80 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! 
Po raz kolejny najliczniejsze kategorie (w sumie 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia. Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 3 miejsce. W tej samej kategorii, wśród kobiet, również brązowy medal zdobyła p. naczelnik Anna Wyleżoł, bratowa ks. Rafała. Po raz kolejny zauważyliśmy z radością, że są nazwiska wielokrotnie pojawiające się w różnych kategoriach wiekowych – startują całe rodziny.

Album fotograficzny - 15 lat Wyścigów.

Data dodania: 2016-09-27

W tym roku dla podsumowania i upamiętnienia 15 poprzednich edycji Wyścigów w Zabrzu został wydany (w niewielkim, unikatowym nakładzie) z inicjatywy ks. Rafała Wyleżoła album fotograficzny pt.: "Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. 15 lat. Ludzie i pasja." Album zawiera ok. 500 zdjęć rozmieszczonych na 124 str. w formacie A4, w pełnym kolorze na błyszczącym papierze. Zdjęcia z poszczególnych lat są przeplatane inspirującymi wypowiedziami osób związanych z organizacją zawodów oraz cytatami. Książkę można nabyć u organizatorów (mailowo lub telefonicznie) w cenie 40 zł. Odbiór osobisty w Gliwicach/Zabrzu lub wysyłka pocztą za dodatkową opłatą. Serdecznie polecamy, na pewno wielu z naszych uczestników odnajdzie się na kartach tej wyjątkowej pozycji.

ZMIANY W REGULAMINIE!

Data dodania: 2016-09-17

UWAGA!

ZMIANY W REGULAMINIE:
w tym roku zostały dodane 2 punkty:


6. Uczestnik zobowiązany jest pobrać podczas rejestracji numer startowy, który należy przyczepić na wierzchniej odzieży, w widoczny sposób, w prawej dolnej części pleców osoby startującej.

7. W każdej kategorii zostaje sklasyfikowanych 5 pierwszych osób przekraczających linię mety. Pozostałe wyniki nie będą rejestrowane i podawane. Miejsca 1-3 nagradzane są medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi po zakończeniu wszystkich startów. Miejsca 4 i dalsze są nagradzane dyplomem uczestnictwa i symboliczną nagrodą po zakończeniu startu danej kategorii przy zwrocie numeru startowego.

Całość REGULAMINU jest dostępna w zakładkach: "regulamin" i "do pobrania".


Wyścigi FAIR PLAY!

Data dodania: 2014-09-24

Szanowni zawodnicy - przypominamy!

Nasze Wyścigi - jak sama nazwa wskazuje - są dla osób niezrzeszonych. Przynależność do JAKIEGOKOLWIEK klubu, teamu, drużyny itp. kwalifikuje do startu z osobami zrzeszonymi. Jeżeli ktoś zataiłby taką przynależność - musi liczyć się z dyskwalifikacją. Dostępnymi nam sposobami będziemy sprawdzać. Takie są nasze wyścigi, naszezasady i prosimy o uczciwość. Kolarskie fair play jest zwłaszcza teraz bardzo potrzebne. Do 10 kategorii wiekowych zapraszamy wszystkich niezrzeszonych - najzwyklejszych użytkowników roweru, rodziny, przyjaciół oraz tych, którzy pomiędzy rozlicznymi obowiązkami rodzinno-zawodowymi wyjeżdżają czasem na samodzielne treningi, czasem jadą z bratem, siostrą, przyjacielem... TO DLA WAS JESTEŚMY! ZAPRASZAMY!

Sponsorzy:
więcej
Patroni medialni
i partnerzy:
więcej

Bogumiła Szczęch 502 457 838
wyślij wiadomość e-mail

wykonanie: kotonski.pl
Menu