Zabrze Fundacja Betlehem
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje

Bogumiła Szczęch
tel.: 502-457-838
e-mail: boguniaszczech@gmail.com

Aktualności

XX się odbyły! DZIĘKUJEMY!

Data dodania: 2023-09-24

Drodzy uczestnicy i kibice dzisiejszych XX Zabrzańskich Szosowych Wyścigów Rowerowych Niezrzeszonych - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za Waszą obecność i wspólną zabawę. W zawodach wzięło udział 94 uczestników, spośród których najmłodszy był Krzysiu Jagielski (niecałe 3 lata), a najstarsza, wzbudzająca nasz szczery podziw, p. Helena Deja (79 lat). Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale, puchary i nagrody oraz dyplomy. Lista zwycięzców została opublikowana na naszej stronie https://wyscigizabrze.pl/wyniki

Zdjęcia z tegorocznej edycji można znaleźć TUTAJ

Zapraszamy na start!

Data dodania: 2023-09-23

Szanowni Państwo!

Już jutro mamy nadzieję zobaczyć się
​​​​​​​z Wami na starcie. Przypominamy więc najważniejsze informacje.

 

Start jest umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Hagera. Samochody parkujemy przy CH Platan.

 

Zapisy rozpoczynają się o godzinie 12:00,
a starty w kolejności wg kat. wiekowych o 13:00.

 

Niepełnoletni przy zapisie muszą okazać pisemną zgodę rodzica, która jest do pobrania TUTAJ.

 

DO ZOBACZENIA JUTRO! :)

Plakat

Data dodania: 2023-09-17

​​​​​​​

DO POBRANIA W PELNYM ROZMIARZE PO KLIKNIĘCIU WIĘCEJ

Pliki do pobrania:

  1. Plakat 2023

XX Zabrzańskie Szosowe... ODBĘDĄ SIĘ!!!

Data dodania: 2023-09-02

Szanowni Państwo!

Z wielką radością informujemy, że XX edycja ZSWRN nareszcie się odbędzie. Nowym Organizatorem jest zabrzańska Fundacja Betlehem Dom Chleba we współpracy z Radą Dzielnicy Biskupice oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Zabrze.

Dyrektorem zawodów została biskupicka radna p. Bogumiła Szczęch.

Tegoroczna edycja będzie przeznaczona dla dzieci, młodzieży i seniorów. Jest to spowodowane zmieniającymi się uwarunkowaniami infrastrukturalnymi, finansowymi oraz potrzebą zdobycia doświadczenia przez nowych organizatorów (wspieranych merytorycznie przez poprzednich).

Mamy wielką nadzieję, że dzieci, młodzież i seniorzy licznie wezmą udział w naszych zawodach. Jak zawsze każdy - bez wyjątku - zostanie nagrodzony! 

XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

Data dodania: 2021-08-04

Szanowni Państwo!

Z przykrością informujemy, że planowana na 26. września 2021 r. XX edycja Wyścigów nie odbędzie się. W naszym Stowarzyszeniu zaszły niespodziewane i dynamiczne zmiany, które powodują, że nie jesteśmy w stanie podołać organizacji zawodów. Nie tracimy nadziei, że w przyszłym roku jednak się uda. Jeszcze nie składamy broni!

Zmiany, zmiany...

Data dodania: 2021-02-08

​​​​​​​Szanowni Państwo!
Informujemy, że z początkiem grudnia 2020 r. nastąpiła zmiana osób bezpośrednio odpowiedzialnych za organizację Zabrzańskich Szosowych Wyścigów Rowerowych Niezrzeszonych. Formalnie głównym organizatorem nadal pozostaje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej. Jednakże nowym Dyrektorem Zawodów została Karina Brylok - Prezes KSMDG.
Po wielu latach intensywnych wysiłków
z zaangażowania w organizację Wyścigów zrezygnowali ks. Rafał Wyleżoł – ich twórca i pomysłodawca oraz p. Katarzyna Kłysik – w ostatnich latach pełniąca funkcję Dyrektora. Składamy im serdeczne podziękowania za owocną
i profesjonalną pracę na rzecz rozwoju ZSWRN.
Cieszymy się, że Karina Brylok przejęła organizację wyścigów i życzymy jej w tym dziele Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
Wiemy, że są już czynione starania
w kierunku zorganizowania XX edycji zawodów. Więcej informacji już wkrótce.
 

XX Wyścigi odwołane!

Data dodania: 2020-06-22

Szanowni Państwo, 
po długich przemyśleniach i konsultacjach w gronie organizatorów zdecydowaliśmy, że XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych planowane na 27.09.2020 r. zostają odwołane.

W obecnych obostrzeniach nie jesteśmy w stanie zorganizować imprezy tak, aby wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich uczestników. Dodatkowo przeprowadzenie naszych zawodów z obostrzeniami typu limit osób, maseczki, dystans społeczny zupełnie nie pasuje do naszych idei imprezy lekkiej, swobodnej, w atmosferze zabawy i integracji. Musielibyśmy zorganizować zawody w kilku częściach, a po każdej wręcz wypraszać zgromadzonych przed przybyciem kolejnych. Nie chcemy w taki sposób działać. Niestety nie wiemy też jaka będzie sytuacja epidemiczna pod koniec września... stąd taka nasza decyzja i jest ona nieodwołalna.

Mamy nadzieję, że jubileuszową edycję zawodów uda się zorganizować w roku 2021.

Tymczasem prosimy o zrozumienie i życzymy dużo zdrowia. ORGANIZATORZY 

XIX Wyścigi nam się udały!

Data dodania: 2019-09-30

W XIX edycji Zabrzańskich Wyścigów wystartowało 258 osób! Dopisała piękna, słoneczna i ciepła pogoda – a jakże, wymodlona! Po raz drugi w historii - przed naszymi zmaganiami, wśród uczestników na naszej trasie wystartowali – w liczbie 73 – młodzi profesjonaliści, adepci kolarstwa w kategoriach żak/żakini, młodzik/młodziczka (11-14 lat). To owoc nawiązanej współpracy ze Śląskim Związkiem Kolarskim.
W tę przyjemną niedzielę w Zabrzu wystartowało 30 dzieci do lat 6. Niektóre na „pchaczach” i „biegaczach” z towarzyszeniem rodziców i dziadków.
Najmłodszy uczestnik (Samuel Masczyk z Zabrza) zaledwie miesiąc temu skończył 2 latka. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 83 lata (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) i startuje w Wyścigach co roku od początku! Weteranką niezmiennie jest także 75-letnia p. Helena Deja z Zaborza. W tym roku najliczniej obsadzone były kategoria mężczyzn 35-49 lat oraz dzieci w kategorii do lat 6.
Wśród 33 zawodników w kat. mężczyzn 35-49 lat, II miejsce zajął ks. prob. Rafał Wyleżoł, ustępując jedynie swojemu młodszemu bratu, Andrzejowi.
Po raz kolejny są nazwiska wielokrotnie (3, 4 ,5 razy) pojawiające się w różnych kategoriach wiekowych – startują całe rodziny! To bardzo cieszy i realizuje nasze założenia.
A bez kogo nie ma Wyścigów? (bez uczestników -!!!) Ale...

Ważne informacje organizacyjne:

Data dodania: 2019-09-21


1) PARKOWANIE. Organizator zawodów NIE ZAPEWNIA miejsc parkingowych w pobliżu startu/mety. Plac położony przy ul. Hagera znajdujący się za punktem rejestracyjnym wyścigów jest terenem prywatnym, służącym obecnie jako skład materiałów budowlanych. Wjazd na ten teren odbywa się tylko na własną rękę i odpowiedzialność. Ok. 300 m od startu/mety znajduje się duże Centrum Handlowe Platan, gdzie można bezpiecznie pozostawić samochód.

UWAGA! W dniu zawodów od godz. 11:00 będzie możliwość pozostawienia samochodu na placu manewrowym LOK-u przy ul. Kasprowicza. Stamtąd można dojść na miejsce startu/mety ulicą Hagera lub "na przełaj" przez teren zrekultywowany. Aby zobaczyć mapkę należy kliknąć w zdjęcie nad postem,a następnie w miniaturkę.

2) GASTRONOMIA. Niestety w tym roku nie jesteśmy w stanie zorganizować (jak to było do tej pory) punktu gastronomicznego z napojami i ciastami. Powodem tego są braki kadrowe w gronie osób, które to zapewniały oraz oraz przepisy sanepid. Prosimy o zabezpieczenie się w potrzebne produkty na własną rękę.

XIX Edycja zawodów - zapowiedź.

Data dodania: 2019-07-20

Witamy!

Oficjalnie informujemy, że:

XIX edycja ZABRZAŃSKICH SZOSOWYCH WYŚCIGÓW ROWEROWYCH NIEZRZESZONYCH 

odbędzie się w niedzielę, 29 września 2019 r. 

Jest RADOŚĆ! Na rowery marsz!!!


START!!!

Pliki do pobrania:

  1. Regulamin 2018
  2. Plakat czarno-biały 2018
1 2 3 »
Sponsorzy:
więcej
Patroni medialni
i partnerzy:
więcej

Bogumiła Szczęch 502 457 838
wyślij wiadomość e-mail

wykonanie: kotonski.pl
Menu