Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XIX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Rafał Wyleżoł
tel.: 601-295-446
e-mail: rwylezol@wp.pl
Katarzyna Kłysik
tel.: 606-911-788
e-mail: kasiaklysik@wp.pl 
Aktualności

XVIII Edycja zawodów - zapowiedź.

Data dodania: 2018-08-08

Peleton Tour de Pologne minął już Zabrze, więc... 
pora NA NAS! 

Oficjalnie informujemy, że:

XVIII - pełnoletnia! - edycja ZABRZAŃSKICH SZOSOWYCH WYŚCIGÓW ROWEROWYCH NIEZRZESZONYCH 

odbędzie się w niedzielę, 30 września 2018 r. 

Jest RADOŚĆ! Na rowery marsz!!!


START!!!

Pliki do pobrania:

  1. Regulamin 2018
  2. Plakat czarno-biały 2018

Video relacja z tegorocznych zawodów.

Data dodania: 2017-09-27

Jak, co roku pan Piotr Frey z gliwickiego studia DIGI FOTO (ul. Studzienna) przygotował filmowy skrót naszych zawodów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

Były XVII! Za rok będziemy pełnoletni!

Data dodania: 2017-09-27

Tegoroczne Wyścigi były bardzo udane. Pomimo, że przez kilka wcześniejszych dni pogoda nie dawała nadziei - było zimno, lało i wiało - to w dniu zawodów 16 stopni celsjusza i brak opadów, pozwoliły na przyjemne i bezpieczne zmagania rowerowe.
Uczestników było niemal 200. Jak zawsze sporo dzieci do lat 12, ale też licznie zaprezentowały się męskie kategorie 30-39 i 40-49 lat. Tym razem najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i 4 miesiące (Paulinka Sikorska), zaś najmłodszy startujący to Kamil Aleksandrowicz z Zabrza - 2 lata i 5 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 81 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! Pan Stanisław odebrał specjalny złoty medal dla weterana i najstarszego uczestnika naszych zawodów.
Nie możemy nie wspomnieć, że jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, PIERWSZE miejsce :).


III m. w Mistrzostwach Polski ks. Rafała!

Data dodania: 2017-06-13

W dniach 10-11 czerwca 2017 r. w miejscowości Debrzno (woj. pomorskie) odbyły się III Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Księży. Zaszczytne, III miejsce na podium wywalczył organizator Zabrzańskich Wyścigów, ks. prob. Rafał Wyleżoł. Rok wcześniej ks. Rafał zajął V miejsce.

Mistrzostwa odbyły się w ramach zawodów kolarskich o Puchar Burmistrza Gminy Debrzno przy okazji XXIV Dni Młodości. Zawodnicy zmierzyli się w 2 konkurencjach: czasówka na trasie 6 kilometrów oraz - drugiego dnia - wyścig szosowy na trasie 54 km. 

Serdecznie gratulujemy ks. Rafałowi wspaniałego sukcesu. Na I miejscu podium stanął ks. Adrian z Ostrowa Wielkopolskiego, zaś na II - salezjanin ks. Bartłomiej z Debrzna.

Filmowy skrót 16-tych Wyścigów.

Data dodania: 2016-09-28

Zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu z niedzielnych zawodów. Nagranie i montaż autorstwa p. Piotra Frey'a z gliwickiego studia Digi-Foto na ul. Studziennej 3.

I jeszcze raz! Szesnasty raz!

Data dodania: 2016-09-27

Tegoroczna edycja Wyścigów odbyła się przy sprzyjającej, słonecznej i przyjemnej aurze. Liczba uczestników – 209 osób – jest identyczna, jak w poprzednim roku.
Nie zabrakło najmłodszych: wystartowało 31 dzieci do lat 6. Najmłodsza uczestniczka miała 3 lata i 4 miesiące (Zofia Jasińska z Gliwic), zaś najmłodszy startujący to Aleksander Sosnowski z Zabrza - 2 lata i 9 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 80 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! 
Po raz kolejny najliczniejsze kategorie (w sumie 100 uczestników) to dzieci do 12 roku życia. Jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, 3 miejsce. W tej samej kategorii, wśród kobiet, również brązowy medal zdobyła p. naczelnik Anna Wyleżoł, bratowa ks. Rafała. Po raz kolejny zauważyliśmy z radością, że są nazwiska wielokrotnie pojawiające się w różnych kategoriach wiekowych – startują całe rodziny.

Album fotograficzny - 15 lat Wyścigów.

Data dodania: 2016-09-27

W tym roku dla podsumowania i upamiętnienia 15 poprzednich edycji Wyścigów w Zabrzu został wydany (w niewielkim, unikatowym nakładzie) z inicjatywy ks. Rafała Wyleżoła album fotograficzny pt.: "Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. 15 lat. Ludzie i pasja." Album zawiera ok. 500 zdjęć rozmieszczonych na 124 str. w formacie A4, w pełnym kolorze na błyszczącym papierze. Zdjęcia z poszczególnych lat są przeplatane inspirującymi wypowiedziami osób związanych z organizacją zawodów oraz cytatami. Książkę można nabyć u organizatorów (mailowo lub telefonicznie) w cenie 40 zł. Odbiór osobisty w Gliwicach/Zabrzu lub wysyłka pocztą za dodatkową opłatą. Serdecznie polecamy, na pewno wielu z naszych uczestników odnajdzie się na kartach tej wyjątkowej pozycji.

ZMIANY W REGULAMINIE!

Data dodania: 2016-09-17

UWAGA!

ZMIANY W REGULAMINIE:
w tym roku zostały dodane 2 punkty:


6. Uczestnik zobowiązany jest pobrać podczas rejestracji numer startowy, który należy przyczepić na wierzchniej odzieży, w widoczny sposób, w prawej dolnej części pleców osoby startującej.

7. W każdej kategorii zostaje sklasyfikowanych 5 pierwszych osób przekraczających linię mety. Pozostałe wyniki nie będą rejestrowane i podawane. Miejsca 1-3 nagradzane są medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi po zakończeniu wszystkich startów. Miejsca 4 i dalsze są nagradzane dyplomem uczestnictwa i symboliczną nagrodą po zakończeniu startu danej kategorii przy zwrocie numeru startowego.

Całość REGULAMINU jest dostępna w zakładkach: "regulamin" i "do pobrania".


Wyścigi dla każdego!

Data dodania: 2015-06-13

Dla Wszystkich!
Dotychczas najmłodszy uczestnik Wyścigów miał niespełna 2 lata, zaś najstarszy 77!

Dla każdego kto chce miło, aktywnie i bezpiecznie spędzić niedzielne popołudnie w Zabrzu.

Dla całych rodzin z dziećmi na 2, 3 i 4 kołach!

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.

Wyścigi FAIR PLAY!

Data dodania: 2014-09-24

Szanowni zawodnicy - przypominamy!

Nasze Wyścigi - jak sama nazwa wskazuje - są dla osób niezrzeszonych. Przynależność do JAKIEGOKOLWIEK klubu, teamu, drużyny itp. kwalifikuje do startu z osobami zrzeszonymi. Jeżeli ktoś zataiłby taką przynależność - musi liczyć się z dyskwalifikacją. Dostępnymi nam sposobami będziemy sprawdzać. Takie są nasze wyścigi, naszezasady i prosimy o uczciwość. Kolarskie fair play jest zwłaszcza teraz bardzo potrzebne. Do 10 kategorii wiekowych zapraszamy wszystkich niezrzeszonych - najzwyklejszych użytkowników roweru, rodziny, przyjaciół oraz tych, którzy pomiędzy rozlicznymi obowiązkami rodzinno-zawodowymi wyjeżdżają czasem na samodzielne treningi, czasem jadą z bratem, siostrą, przyjacielem... TO DLA WAS JESTEŚMY! ZAPRASZAMY!

1 2 »
ks. Rafał Wyleżoł, tel.: 601-295-446
Katarzyna Kłysik, tel. 606-911-788
wyślij wiadomość e-mail
wykonanie: kotonski.pl
Menu