Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Przemysław Zając
tel.: 785-223-754
e-mail: kspzajac@interia.pl
Aktualności

XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

Data dodania: 2021-08-04

Szanowni Państwo!

Z przykrością informujemy, że planowana na 26. września 2021 r. XX edycja Wyścigów nie odbędzie się. W naszym Stowarzyszeniu zaszły niespodziewane i dynamiczne zmiany, które powodują, że nie jesteśmy w stanie podołać organizacji zawodów. Nie tracimy nadziei, że w przyszłym roku jednak się uda. Jeszcze nie składamy broni!

Zmiany, zmiany...

Data dodania: 2021-02-08

​​​​​​​Szanowni Państwo!
Informujemy, że z początkiem grudnia 2020 r. nastąpiła zmiana osób bezpośrednio odpowiedzialnych za organizację Zabrzańskich Szosowych Wyścigów Rowerowych Niezrzeszonych. Formalnie głównym organizatorem nadal pozostaje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej. Jednakże nowym Dyrektorem Zawodów została Karina Brylok - Prezes KSMDG.
Po wielu latach intensywnych wysiłków
z zaangażowania w organizację Wyścigów zrezygnowali ks. Rafał Wyleżoł – ich twórca i pomysłodawca oraz p. Katarzyna Kłysik – w ostatnich latach pełniąca funkcję Dyrektora. Składamy im serdeczne podziękowania za owocną
i profesjonalną pracę na rzecz rozwoju ZSWRN.
Cieszymy się, że Karina Brylok przejęła organizację wyścigów i życzymy jej w tym dziele Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
Wiemy, że są już czynione starania
w kierunku zorganizowania XX edycji zawodów. Więcej informacji już wkrótce.
 

XX Wyścigi odwołane!

Data dodania: 2020-06-22

Szanowni Państwo, 
po długich przemyśleniach i konsultacjach w gronie organizatorów zdecydowaliśmy, że XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych planowane na 27.09.2020 r. zostają odwołane.

W obecnych obostrzeniach nie jesteśmy w stanie zorganizować imprezy tak, aby wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich uczestników. Dodatkowo przeprowadzenie naszych zawodów z obostrzeniami typu limit osób, maseczki, dystans społeczny zupełnie nie pasuje do naszych idei imprezy lekkiej, swobodnej, w atmosferze zabawy i integracji. Musielibyśmy zorganizować zawody w kilku częściach, a po każdej wręcz wypraszać zgromadzonych przed przybyciem kolejnych. Nie chcemy w taki sposób działać. Niestety nie wiemy też jaka będzie sytuacja epidemiczna pod koniec września... stąd taka nasza decyzja i jest ona nieodwołalna.

Mamy nadzieję, że jubileuszową edycję zawodów uda się zorganizować w roku 2021.

Tymczasem prosimy o zrozumienie i życzymy dużo zdrowia. ORGANIZATORZY 

XIX Wyścigi nam się udały!

Data dodania: 2019-09-30

W XIX edycji Zabrzańskich Wyścigów wystartowało 258 osób! Dopisała piękna, słoneczna i ciepła pogoda – a jakże, wymodlona! Po raz drugi w historii - przed naszymi zmaganiami, wśród uczestników na naszej trasie wystartowali – w liczbie 73 – młodzi profesjonaliści, adepci kolarstwa w kategoriach żak/żakini, młodzik/młodziczka (11-14 lat). To owoc nawiązanej współpracy ze Śląskim Związkiem Kolarskim.
W tę przyjemną niedzielę w Zabrzu wystartowało 30 dzieci do lat 6. Niektóre na „pchaczach” i „biegaczach” z towarzyszeniem rodziców i dziadków.
Najmłodszy uczestnik (Samuel Masczyk z Zabrza) zaledwie miesiąc temu skończył 2 latka. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 83 lata (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) i startuje w Wyścigach co roku od początku! Weteranką niezmiennie jest także 75-letnia p. Helena Deja z Zaborza. W tym roku najliczniej obsadzone były kategoria mężczyzn 35-49 lat oraz dzieci w kategorii do lat 6.
Wśród 33 zawodników w kat. mężczyzn 35-49 lat, II miejsce zajął ks. prob. Rafał Wyleżoł, ustępując jedynie swojemu młodszemu bratu, Andrzejowi.
Po raz kolejny są nazwiska wielokrotnie (3, 4 ,5 razy) pojawiające się w różnych kategoriach wiekowych – startują całe rodziny! To bardzo cieszy i realizuje nasze założenia.
A bez kogo nie ma Wyścigów? (bez uczestników -!!!) Ale...

Ważne informacje organizacyjne:

Data dodania: 2019-09-21


1) PARKOWANIE. Organizator zawodów NIE ZAPEWNIA miejsc parkingowych w pobliżu startu/mety. Plac położony przy ul. Hagera znajdujący się za punktem rejestracyjnym wyścigów jest terenem prywatnym, służącym obecnie jako skład materiałów budowlanych. Wjazd na ten teren odbywa się tylko na własną rękę i odpowiedzialność. Ok. 300 m od startu/mety znajduje się duże Centrum Handlowe Platan, gdzie można bezpiecznie pozostawić samochód.

UWAGA! W dniu zawodów od godz. 11:00 będzie możliwość pozostawienia samochodu na placu manewrowym LOK-u przy ul. Kasprowicza. Stamtąd można dojść na miejsce startu/mety ulicą Hagera lub "na przełaj" przez teren zrekultywowany. Aby zobaczyć mapkę należy kliknąć w zdjęcie nad postem,a następnie w miniaturkę.

2) GASTRONOMIA. Niestety w tym roku nie jesteśmy w stanie zorganizować (jak to było do tej pory) punktu gastronomicznego z napojami i ciastami. Powodem tego są braki kadrowe w gronie osób, które to zapewniały oraz oraz przepisy sanepid. Prosimy o zabezpieczenie się w potrzebne produkty na własną rękę.

XIX Edycja zawodów - zapowiedź.

Data dodania: 2019-07-20

Witamy!

Oficjalnie informujemy, że:

XIX edycja ZABRZAŃSKICH SZOSOWYCH WYŚCIGÓW ROWEROWYCH NIEZRZESZONYCH 

odbędzie się w niedzielę, 29 września 2019 r. 

Jest RADOŚĆ! Na rowery marsz!!!


START!!!

Pliki do pobrania:

  1. Regulamin 2018
  2. Plakat czarno-biały 2018

Wyścigi dla każdego!

Data dodania: 2018-07-20

Dla Wszystkich!
Dotychczas najmłodszy uczestnik Wyścigów miał niespełna 2 lata, zaś najstarszy 80!

Dla każdego kto chce miło, aktywnie i bezpiecznie spędzić niedzielne popołudnie w Zabrzu.

Dla całych rodzin z dziećmi na 2, 3 i 4 kołach!

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.

Poszukujemy sponsorów!

Data dodania: 2019-07-20

Jednym z ważnych elementów imprezy jest założenie, aby każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz choćby niewielki upominek, zaś zwycięzcy medale, a także cenniejsze nagrody. Dlatego co roku staramy się pozyskać sponsorów prywatnych, którzy mogliby wspomóc nasze przedsięwzięcie. Liczymy na każde wsparcie bądź finansowe bądź na wszelkie gadżety lub przedmioty użytkowe nadające się na nagrody. Tylko dzięki życzliwości sponsorów jesteśmy w stanie zrealizować  szczytne idee i promować w regionie zdrowy, aktywny wypoczynek.

Co oferujemy sponsorom?
Kliknij  link "więcej" poniżej!!!


 

Video relacja z tegorocznych zawodów.

Data dodania: 2017-09-27

Jak, co roku pan Piotr Frey z gliwickiego studia DIGI FOTO (ul. Studzienna) przygotował filmowy skrót naszych zawodów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

Były XVII! Za rok będziemy pełnoletni!

Data dodania: 2017-09-27

Tegoroczne Wyścigi były bardzo udane. Pomimo, że przez kilka wcześniejszych dni pogoda nie dawała nadziei - było zimno, lało i wiało - to w dniu zawodów 16 stopni celsjusza i brak opadów, pozwoliły na przyjemne i bezpieczne zmagania rowerowe.
Uczestników było niemal 200. Jak zawsze sporo dzieci do lat 12, ale też licznie zaprezentowały się męskie kategorie 30-39 i 40-49 lat. Tym razem najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i 4 miesiące (Paulinka Sikorska), zaś najmłodszy startujący to Kamil Aleksandrowicz z Zabrza - 2 lata i 5 miesięcy. Najstarszy tegoroczny uczestnik skończył 81 lat (p. Stanisław Banasiak z Zabrza) startuje w Wyścigach co roku od początku! Pan Stanisław odebrał specjalny złoty medal dla weterana i najstarszego uczestnika naszych zawodów.
Nie możemy nie wspomnieć, że jak niemal co roku startował pomysłodawca i organizator Wyścigów ks. prob. Rafał Wyleżoł, który stanął w tym roku na podium zajmując w silnie obsadzonej kategorii 40-49, PIERWSZE miejsce :).


1 2 3 »
Patroni medialni
i partnerzy:
więcej

Karina Brylok 664 820 240
wyślij wiadomość e-mail

wykonanie: kotonski.pl
Menu